Sıra dışı ve doyurucu lezzetlerini müdavimleriyle buluşturan Arby’s®, 2010 yılında TAB Gıda franchise sistemine dahil olmuştur. Türkiye’de 100’e yakın franchise şubesi ile faaliyetlerine devam eden Arby’s® 2012 yılında “Ürünleri En Çok Tavsiye Edilen Hamburger Zincir Restoranı” ödülünü almış ve başarıları ile pazarda iddialı bir konuma yükselmiştir. TAB Food Investments (TFI) Arby’s® Master Franchise yetkisini elinde bulundurmaktadır. Arby’s® franchise’ı alarak başarısı kanıtlanmış bir sisteme dahil olan ve dünyaca ünlü bir markanın gücünü arkasına alan girişimciler, rekabetin yoğun olduğu bu sektöre prestijli bir giriş yapabilirler.

Arby’s® Franchise Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arby’s® franchise başvuru sürecine adım atmak isteyen girişimcilerin TAB Gıda franchise yatırım şartlarını karşılamaları gerekir. Bu şartlar hem girişimcinin sahip olduğu özellikleri hem finansal imkânlarını hem de restoran için bulunacak mekânın özelliklerini kapsayıcı niteliğe sahiptir.

Arby’s® franchise almak için öncelikle Arby’s® internet sitesi üzerindeki ön başvuru formunun doldurulması gerekir. Ön başvuru formu eksiksiz ve en doğru şekilde doldurulduğunda ve marka kriterleri ile formdaki bilgiler uyum sağladığında detaylı görüşme sürecine geçilir.

Arby’s® Franchise Koşulları

Geleneksel fast food lezzetlerine alternatif oluşturan seçenekleri ile 2010 yılından bu yana geniş bir hayran kitlesine sahip olan Arby’s® franchise koşulları TAB Gıda franchise sistemi dahilinde ele alınır. TAB Gıda, Arby’s® franchisee adaylarının başarılı bir iş geçmişine ve yönetim tecrübesine sahip olmasını, aynı zamanda TAB Gıda tarafından verilen eğitim süreçlerine katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanmasını bekler. Arby’s® franchise şartları arasında karşılanması önem arz eden en önemli gerekliliklerden biri de Arby’s® franchise bedeline sahip olmaktır.

Arby’s® franchise yatırım bedeli 400.000 USD+KDV’den başlar. Franchise başlangıç bedeline ek olarak yatırımcılar aylık net cirolarının %13’ünü royalty fee olarak öderler. Arby’s® franchise süresi ise 20 yıl olarak belirlenmiştir.

Arby’s® restoran yatırımcılığı için bir diğer önemli şart da fiziksel koşulları marka beklentilerine uygun bir mekân bulunmasıdır. Arby’s® restoran olarak kullanılacak mekânın giriş katında bulunması, giriş katı alanının minimum 110 m2 ve toplam kapalı alanının ise 280 m2 olması gerekir. Mekânın ön cephe genişliğinin ise en az 6.5 metre olması şartı aranmaktadır.


Arby’s® Franchising Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Arby’s® Türkiye Franchise Nasıl Alınır?

TAB Gıda Arby’s® franchise verme yetkisine sahiptir. Diğer bir deyişle Arby’s® Türkiye franchise işletmesi açmak isteyen girişimcilerin franchise sürecini TAB Gıda yetkilileri ile yürütmeleri gerekir. Arby’s® franchise koşulları, Arby’s® franchise fiziksel koşullar ve Arby’s® franchise bedeli gibi unsurların karşılanıp karşılanmadığı TAB Gıda yetkililerince belirlenir.

Arby’s® franchise almak isteyen girişimcilerin öncelikle ön başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurmaları gerekir. Doldurulan formlar dahilinde Arby’s® franchise koşulları karşılandığı takdirde TAB Gıda franchise görüşme süreci başlar.

2. Arby’s® Franchise Bedeli Ne Kadar?

Arby’s® franchise yatırım bedeli 400.000 USD+KDV’den başlamaktadır. Yatırım bedeline ek olarak aylık net ciro üzerinden %13 royalty fee bedeli alınmaktadır.

3. Arby’s® Franchise Süresi Ne Kadar?

TAB Gıda tarafından Sub franchisee’lere verilen Arby’s® franchise süresi 20 yıldır.

4. Arby’s® Franchise Restoran Fiziksel Koşulları Nelerdir?

Arby’s® franchise koşulları içerisinde restoran olarak kullanılacak alanın fiziksel şartlarının da karşılanması yer alıyor. TAB Gıda yetkilileri bulunan mekânların şartları karşılayıp karşılamadığını değerlendiriyor ve uygunluk söz konusu olduğunda kiralama işlemini yapıyor.

Arby’s® franchise restoranının fiziksel koşulları binaların giriş katında en az 110 m2 alana sahip, toplam alanı ise minimum 280 m2 olan, ön cephe genişliği en az 6.5 metre ve kat tavan yükseklikleri minimum 2.90 metre olmasını gerektiriyor.

5. Arby’s® Franchising Verilen Şehirler

Türkiye genelinde 100’e yakın100’ Arby’s® restoranı bulunmaktadır. Benzersiz lezzeti ve restorancılığa yaklaşımı ile Arby’s®, yalnızca Arby’s® İstanbul franchise ve Arby’s® Ankara franchise işletmelerinde değil Arby’s® İzmir franchise, Arby’s® Diyarbakır franchise ve diğer birçok franchise verilen illerde de et severler ile buluşuyor.

 

Sorularınız:

Bilgi ve başvurularınız için Arby’s® Türkiye web sitesini inceleyebilir,  (0212) 310 66 00 numaralı telefondan ulaşabilir ya da  franchise@tabgida.com.tr  mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,
TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

TAB Gıda Franchise | Arby's Franchise | TAB Food Investments (TFI) Arby's

FRANCHISING ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ